Scroll Down
20220928

Wednesday

*Cancelled | *Substitute

groupfight
5:30am
Christy Thompson
performance cycle
5:45am
DORI PLATT
performance cycle
5:45am
JODI SPAGNA
cycle
6:00am
MacKenzie Patrick
power yoga and meditation
6:00am
Noel Madden
liit
6:00am
Marina Kochubyey
level up
6:00am
Nicole Lynch
body blast
6:00am
KATIE MCPHEE
pick-up basketball
6:00am
wake up and flow
6:00am
David Romero
trx bootcamp
6:00am
EDWARD LEE
masters swim - all lanes reserved
6:00am
Laszlo Perlaky
color power ride
6:15am
Dave Radosevich
hiit + yoga
6:15am
LISA FOLKERS
amped!
6:15am
MAGGIE SCOTT
strength conditioning
6:15am
Monica Martines
masters swim
6:15am
JENNIFER GUISE
bodypump
6:30am
Stephanie Dunlap
hiit
6:30am
DORIS ZANE
yoga flow
6:30am
Mari
rise and ride
6:45am
Emily Thalin
ignite
6:45am
WINNIE SIU
pilates reformer
7:00am
Maria Emmetti
fiight | lower body
7:00am
ISRAEL DELGADO
battle on the turf
7:00am
Robert Rose
hiit
7:00am
Kim Blake
bootcamp
7:00am
SATISH PANCHAL
bodypump
7:00am
kirsten Rutherford
road ride
7:00am
Sam Reid
gentle yoga (club west gold members only)
7:00am
Caroline Moreaux
masters swim
7:00am
group cycling
7:00am
NOEL KOSIEK
ignite
7:00am
Marjolein Park
new! tai chi
7:10am
DANIEL BENITEZ
body blast- tiffany & yvonne alternate
7:15am
TIFFANY CHYNNE
ignite | full body
7:15am
EDWARD LEE
new! yoga flow
7:15am
KATIE MCPHEE
dynamic stretch
7:30am
Jollene Berghoff
aqua-fit
7:30am
Tricia Probert
les mills tone™ express
7:30am
Vered Rachman
yoga balance & flexibility
8:00am
Marla Wedge
adult clinic 3.0-4.0
8:00am
Thomas White
cycleffect
8:00am
Jeff McMullen
vinyasa flow
8:00am
ANDRES NUNEZ
yoga core
8:00am
Robert Astalos
stagesstudio or cycle
8:00am
Courtney Smith
heated vinyasa yoga
8:00am
Kerstin Low
total body hiit
8:00am
Rufus Dorsey
zumba™ (new time)
8:00am
Yuliya Shingareva
pure strength: glutes & core
8:00am
TERESA NORA TROBBE
deep water aqua
8:00am
Darlene Philippe
les mills bodycombat™
8:00am
Vered Rachman
ignite
8:00am
Amandeep Titus Barboza
pure strength
8:00am
ALBERTO GIACOMELLI
pilates sculpt
8:00am
Dana Kitchin
stretch and mobilize
8:00am
NOEL KOSIEK
simply move
8:00am
Jollene Berghoff
total body sculpt **new time as of today!
8:00am
CALI CHWA
barre
8:00am
Jacqueline Yung-Charbeneau
strength conditioning
8:05am
Marina Mitchell
rise & ride
8:15am
EDWARD LEE
ignite-new time
8:15am
JOHNNY ARCHER
cycle
8:15am
Terri Cisneros
boot camp
8:15am
Ali Letsch
mat pilates
8:30am
Ivy Noceto
aqua-fit
8:30am
Tricia Probert
pilates mat
8:30am
ALEX ANDERSON
rpm/cycle
8:30am
SUZANNE WILSON
aquafit
8:45am
AJ Camarce
aqua blast
9:00am
Kathleen O'Malley
power yoga
9:00am
Aikaterini Fragkou
cardio dance
9:00am
MERRIS DELANE
step
9:00am
KATHLEEN DAVIS
rip
9:00am
Michele Heim
road ride
9:00am
Cherie
yoga for back health
9:00am
Adeola Obasa
pilates reformer
9:00am
Maria Emmetti
pilates mat
9:00am
LORI MARGULIES
cardio conditioning
9:00am
Jen Bayliss
heated pilates
9:00am
Angella
aqua fit
9:00am
Gail Winthrop
lob salad clinic
9:00am
Walter Lau
aqua fit
9:00am
Elena Kuzmichenok
cycle
9:00am
STEPHANIE RAHM
barre strong
9:00am
Elma Panagaki
les mills bodypump™ 45-min
9:00am
PEGGIE MONTALBAN
dynamic dance
9:00am
Deborah Kiamanesh
barre shred & core
9:00am
Sharon Kennedy
pickleball clinic with rudy (beginner-intermediate)
9:00am
Rudolfo Bukich
mixed - game on 3.5+
9:00am
Tony Parzanese
beginner pickleball mixer
9:00am
Meaghan Sterk
definitions
9:00am
Julia Clapham
intro to run
9:00am
Jami Tautfest
fit tennis
9:00am
Corey Cheng
aqua (club west gold members only)
9:00am
Andrea Eisen
vinyasa flow (club west gold members only)
9:00am
Caroline Moreaux
cycle
9:00am
ALBERTO GIACOMELLI
brazilian beats
9:00am
Jacqueline Yung-Charbeneau
yoga sculpt
9:00am
STEPHANIE BOIREAU
barre strong
9:00am
Jeff McMullen
les mills bodypump™
9:00am
JENNIFER LIPSCOMB
nia
9:05am
Danielle Mery-Stern
hatha yoga
9:15am
Marla Wedge
ignite-reservations required
9:15am
JOHNNY ARCHER
stagesstudio
9:15am
Marina Mitchell
kickboxing
9:15am
MAGGIE SCOTT
ignite
9:15am
JENNY MCTAGGART LAURSEN
level up
9:15am
Nicole Lynch
rhythm ride
9:15am
Jessica Frangione McKnight
groupfight
9:15am
Kiana Nutile
fundamental reformer
9:15am
Dana Kitchin
yoga flexibility
9:15am
Robert Astalos
ultimate barre
9:30am
Kika Sales
elizabeth matzner
9:30am
Matthew Donaldson
tennis adult clinic 2.0-2.5
9:30am
aqua-fit
9:30am
ANDRES NUNEZ
masters swim
9:30am
Dave Meck
run club
9:30am
Jami Tautfest
aqua fit
9:30am
DIANE TOOMEY
hiit cycle
9:30am
Andy Brown
yoga
9:30am
Jenn Chang
forever fit
9:30am
Manny Gonzalez
pickleball & pastries
9:30am
aquafit (new)
9:45am
AJ Camarce
barre
10:00am
Anna Gemma
ignite
10:00am
Marjolein Park
adult clinic 3.0-4.0
10:00am
Mike Redondo
intermediate pickleball mixer
10:00am
Meaghan Sterk
ignite
10:00am
Jeffrey Fong
aqua groove--float only
10:00am
KIRSTIN WILLIAMS
yoga
10:00am
RACHEL WU
pickleball drop-in
10:00am
u-jam
10:00am
Marina Kochubyey
sports performance training for adults
10:00am
Anthony Holly
cardio sculpt
10:00am
Madeleine Lewis
drop da beat
10:00am
OLGA GAVRILOVA
les mills core
10:00am
KATHLEEN DAVIS
forever fit - zumba gold toning
10:00am
Karla Vega
bodypump
10:00am
Sharon Kennedy
les mills bodybalance™
10:00am
SUZANNE WILSON
pickleball beginners clinic
10:00am
adult beginners tennis clinic
10:00am
Corey Cheng
strength bootcamp
10:00am
Amandeep Titus Barboza
guns and buns strength-new time
10:10am
JOHNNY ARCHER
hatha yoga
10:15am
Jennifer Newcomb
sets & reps
10:15am
NANCY MIMMS
fitter, faster, stonger
10:15am
box 12
10:15am
Anthony S. Finley
vinyin yoga
10:15am
Emiko Konomi
performance cycle
10:15am
MAGGIE SCOTT
power sculpt
10:15am
ROBYN COHEN
core and more
10:15am
Ann Affinito
mat pilates
10:30am
Karen Fierberg
groupgroove
10:30am
Kelly Force
tennis adult clinic 3.0-3.5
10:30am
zumba
10:30am
LALEH IMANVERDI
pilates mat
10:30am
ANDRES NUNEZ
20/20/10
10:30am
Kiana Nutile
outdoorx
10:30am
Shoshana Gordon
align and stretch
10:30am
LESLIE MCGRAW
open air ignite
10:30am
Neil Koehler
yoga flow
10:45am
Kika Sales
boxing and waff
11:00am
new time! stretch
11:00am
Penny Love
pilates mat
11:00am
Melinda Wiley
masters swim w/ mike
11:00am
NICOLE JANICKI
dynamic conditioning
11:00am
Kirsten Johnson
3.5 clinic advanced intermediate
11:00am
Marco Casesa
gentle yoga
11:00am
KRISTEN SMYTH
zumba toning
11:00am
Karla Vega
yogilates
11:00am
Adrienne Robinson
glute camp
11:00am
Cyn Ventura
aqua fit
11:00am
LAURIE COLES
cardio kickboxing
11:10am
HENGAMEH BASHAR
glute camp
11:15am
Ann Affinito
aqua fit
11:15am
JOHNNY ARCHER
pilates mat (club west gold members only)
11:30am
Manuela Schraner
ignite
11:30am
Amandeep Titus Barboza
adult clinic 3.5-4.0
11:30am
Mike Redondo
barremat
11:30am
Kelli Wynne
lift
11:30am
ANDRES NUNEZ