Scroll Down
20240222

Thursday

*Cancelled | *Substitute

strength conditioning
5:30am
Kiana Nutile
cycle
5:30am
Kevin McSorley
performance cycle
6:00am
LISA SUTTON
hard core 30
6:00am
Manuela Schraner
bodypump
6:00am
JUAN CANIZALES
hiit
6:00am
Marina Kochubyey
cycle
6:00am
Janine Ahuja
ridefiit
6:00am
Sierra
ignite | upper body
6:00am
Manny Gonzalez
ignite
6:00am
DIANE TOOMEY
bodypump™
6:00am
LYNDA BISBEE
power vinyasa flow
6:15am
Penny
rise and ride
6:15am
George Brumm
grit™ + core
6:15am
Brandy Rowden
cycle
6:15am
LYNN TARDIF
barre fusion
6:15am
Emily Thalin
masters swim
6:15am
Patrick Talbott
cardio kickboxing
6:15am
AMY ROSSKOPF
bodypump
6:30am
Sam Joe
ignite
6:30am
Robert Rose
stagesstudio
6:30am
Marina Mitchell
mat pilates
6:30am
Manuela Schraner
fee based: six pack attack
6:30am
Alek
cycle
6:30am
Stevie Eberle
vinyasa flow
6:30am
Inga Middleton
masters swim
6:30am
Romina Caristo
ignite
6:30am
Ashley
boxing bootcamp
6:30am
Lerone McElrath
fee based: true balance$
6:45am
Ann Affinito
boot camp
6:45am
Jen Hoogesteger
beast flow
7:00am
EDWARD LEE
pilates pump
7:00am
Roshini Kumar
sunrise yoga
7:00am
Dan Feil
bootcamp
7:00am
SARAH NOVAK
ignite-unplugged
7:00am
Sandy Blumberg
ignite
7:00am
Lizzy
barre fusion
7:00am
Kristina Del Grosso
fee based: fight camp (boxing hiit)
7:00am
Deon Rieux
ignite | lower body
7:00am
Manny Gonzalez
grouppower
7:00am
Hayli Hay
yoga w/ weights
7:00am
June McGrew
group fight
7:10am
MIKE WOJTASZEWSKI
ab express
7:10am
Emily Thalin
power sculpt
7:15am
LISA SUTTON
cycle: booking required
7:15am
SUZANNE WILSON
fiit & furious free demo
7:15am
Sierra
ballet 101
7:30am
Yulia Baskin
dynamic stretch
7:30am
Cindy MacDonald
cycle
7:30am
Johannah Juarez
body blast
7:30am
DIANE TOOMEY
rhythm ride
7:30am
Barry Mostert
rhythm ride
7:45am
Priscila deSouza
group power
7:45am
Ryan Huo
one love yoga
8:00am
Taryn Smith
stepography
8:00am
Arlene
fee based: platinum club
8:00am
Moji Tehranian
ignite
8:00am
Maria Durcanin
$$ small group pilates reformer/tower
8:00am
LINDA MORELLO
ignite
8:00am
Kelly Lagarrigue
aqua yoga
8:00am
Dana Michelle
simply move
8:00am
Cindy MacDonald
combat club ($paid program$)
8:00am
Casey Armusewicz
foam roller & stretch
8:00am
Jenn Chang
cycle
8:00am
Flora Li
bike & battle
8:00am
Kristen Fox
functional strength
8:00am
Stevie Eberle
latin fusion dance
8:00am
Emily Wilson
cycle strength
8:00am
Jacqui Carpenter
pilates sculpt
8:00am
Dana Kitchin
yoga fusion
8:00am
Matty Whitmore
strong flow yoga
8:00am
Mia Revelle
aqua fit intervals
8:00am
Claudia Ossa
fee based: pilates reformer class - intermediate
8:00am
Melinda Wiley
bodypump
8:00am
Tristan Wynn
ignite
8:00am
ISRAEL DELGADO
barbell strength
8:05am
HENGAMEH BASHAR
groupblast
8:05am
Christy Thompson
cardio strength
8:15am
ROBYN COHEN
ignite
8:15am
Marjolein Park
fee based: fiit & furious w/sierra
8:30am
$fee based small group | pilates reformer & more
8:30am
vinyasa yoga
8:30am
June McGrew
gentle yoga
8:30am
Lisa Schmahl
battle 30
8:30am
Kristen Fox
perform & riide
8:30am
ANDRES NUNEZ
roll & release
8:30am
Jen Hoogesteger
core & more
8:30am
DIANE TOOMEY
pilates
8:30am
ASHLEY AKHAVAN
bodypump™
8:30am
PENNI BERTICEVICH
les mills sprint™ **new class!
8:35am
Courtney Smith
box blitz
8:45am
AJ Camarce
cycle
8:45am
April Jackson
aquafit
8:45am
Christi Brown
ross valley jr. sports academy | mid-winter break | feb 19 to feb 23
9:00am
ross valley jr. sports academy | mid-winter break | feb 19 to feb 23
9:00am
open play
9:00am
pickleball drop-in
9:00am
morning pickleball open play courts 1 + 2 + 4 + 6
9:00am
pickleball open play
9:00am
group power
9:00am
Jenny Underwood
3.5 clinic advanced-intermediate (co-ed)
9:00am
Corey Cheng
ignite
9:00am
Lea Guzman
aqua
9:00am
Cory Mularz
performance cycle
9:00am
Meg Bernholz
60 minute private lesson
9:00am
Jackson Cooney
boot camp
9:00am
Rachel Klinge
hiit
9:00am
Angella
challenge court
9:00am
Thomas White
total body burn
9:00am
CALI CHWA
aqua blast
9:00am
Dana Michelle
les mills bodycombat™
9:00am
Zahra El-Husseini
pilates mat!
9:00am
Dan Feil
cycle
9:00am
DORI PLATT
gentle yoga
9:00am
Charlotte Harvey
vinyasa yoga
9:00am
Flora Li
fit and fueled mom's sgt ($paid program$)
9:00am
Crystal Hough
rowing
9:00am
May Lee
the drop
9:00am
Neil Koehler
total body hiit
9:00am
Betsy Insley
bodystep™
9:00am
Dale Evans
fee based: pilates reformer $
9:00am
Natalia Oreshkina
power flow yoga
9:00am
Bonnie Johanson
core45
9:00am
Megan Cloe
barre strong
9:00am
Javier Alvarez
pop pilates
9:00am
Claudia Ossa
lower intermediate clinic
9:00am
Britton Buss
strength
9:05am
Stephanie
fee based pilates reformer-mixed level flow w/ maria
9:10am
ultimate barre
9:15am
Kika Sales
grouppower
9:15am
Christy Thompson
club barre
9:15am
Jami Tautfest
stagesstudio or cycle
9:15am
Courtney Smith
ultimate recess
9:15am
Jacqui Carpenter
stagesstudio
9:15am
Dana Kitchin
cardiobox
9:15am
Jenine Stilson
pickleball open play levels 2-3.5
9:30am
aqua fit
9:30am
DIANE YEN
one love yoga
9:30am
Taryn Smith
qigong
9:30am
SEAN WOLF
tai chi
9:30am
ZACH MA
masters swim
9:30am
Dave Meck
yoga sculpt
9:30am
JILL LEONARD
yoga flow
9:30am
Viki Diehl
pilates power
9:30am
LINDA MORELLO
bike bootcamp
9:30am
Laurie Koneski
hiit
9:30am
DORINA KOHLER
core control
9:30am
FRANCES SANGUINETTI
ignite
9:30am
ASHLEY AKHAVAN
ignite
9:45am
Erica Marsh
barre fusion
9:45am
Kira Lewallen
zumba
9:45am
Priscila deSouza
$fee based small group | pilates reformer & more
10:00am
junior holiday pickleball camp
10:00am
kickstart tennis
10:00am
Corey Cheng
gentle, yin, and restorative yoga
10:00am
LYNN-MARIE MURPHY
ignite
10:00am
Lea Guzman
trx bootcamp
10:00am
Meg Bernholz
60 minute private lesson
10:00am
Jackson Cooney
cardio dance
10:00am
Vicky Efstathiou
cardio dance
10:00am
Aileen Aurich
vinyasa yoga
10:00am
Tina Sharma
yoga sculpt
10:00am
CALI CHWA
bodypump
10:00am
Marjolein Park
les mills bodypump™
10:00am
Zahra El-Husseini
alignment-based yoga
10:00am
Shiraz Eaton
yoga fundamentals
10:00am
Charlotte Harvey
pilates fit flow
10:00am
Naya Calmels
vinyasa flow
10:00am
Belicia Tang
rowing
10:00am
May Lee
intermediate pickleball clinic and match play
10:00am
Komo
aqua fit
10:00am
LYNN GITLIN
live ball 3.0 intermediate
10:00am
Marco Casesa
power sculpt
10:00am
Julia Clapham
bodybalance™
10:00am
Dale Evans
fee based: pilates reformer $
10:00am
Natalia Oreshkina
quad
10:00am
Pauline Hanson
ignite
10:00am
NANCY MIMMS
beginner flow
10:00am
Michelle Chant
mixxedfit
10:00am
Javier Alvarez
zumba™
10:00am
Claudia Ossa
pilates fusion
10:05am
Stephanie
fee based pilates reformer-core control w/sheena
10:10am