Scroll Down
20240725

Thursday

*Cancelled | *Substitute

strength conditioning
5:30am
Kiana Nutile
cycle
5:30am
Kevin McSorley
cycle: booking required
6:00am
RIBA ROUHIZADEH
performance cycle
6:00am
LISA SUTTON
hard core 30
6:00am
Manuela Schraner
bodypump
6:00am
WINNIE SIU
hiit
6:00am
Marina Kochubyey
ridefiit
6:00am
Nazan Stevenson
ignite | upper body
6:00am
Manny Gonzalez
bodypump™
6:00am
LYNDA BISBEE
cycle
6:00am
Janine Ahuja
ignite
6:00am
Stephanie
boxing bootcamp
6:00am
Lerone McElrath
power vinyasa flow
6:15am
Penny
rise and ride
6:15am
Justin
grit™ + core
6:15am
Brandy Rowden
cycle
6:15am
LYNN TARDIF
barre fusion
6:15am
Emily Thalin
masters swim
6:15am
PATRICK TALBOTT
cardio kickboxing
6:15am
AMY ROSSKOPF
bodypump
6:30am
Sam Joe
trx total body
6:30am
TERRY MCKINNON
all-levels yoga
6:30am
CHELSEY OCEAN
ignite
6:30am
Robert Rose
stagesstudio
6:30am
Marina Mitchell
mat pilates
6:30am
Manuela Schraner
fee based: six pack attack
6:30am
Alek Johnson
cycle
6:30am
Suzette York
vinyasa flow
6:30am
Inga Middleton
masters swim
6:30am
Romina Caristo
ignite
6:30am
Ashley Espin
fee based: true balance$
6:45am
Ann Affinito
boot camp
6:45am
Jen Hoogesteger
beast flow
7:00am
EDWARD LEE
pure strength
7:00am
Annie Knecht
gentle yoga (club west gold members only)
7:00am
CALI CHWA
pilates pump
7:00am
Roshini Kumar
ignite
7:00am
Sandy Blumberg
ignite
7:00am
Lizzy
barre fusion
7:00am
Kristina Del Grosso
ignite | lower body
7:00am
Manny Gonzalez
yoga w/ weights
7:00am
SHYLAJA RAMACHANDRA
power sculpt
7:05am
LISA SUTTON
cardio & core
7:10am
NANETTE WALKER
cycle: booking required
7:15am
LAURA BEHRENS
ballet 101
7:30am
Yulia Baskin
dynamic stretch
7:30am
Cindy MacDonald
cycle
7:30am
Johannah Juarez
vinyasa yoga
7:30am
Erin Cookston
rhythm ride
7:30am
Barry Mostert
rhythm ride
7:45am
Emily Thalin
group power
7:45am
Ryan Huo
walking group
7:45am
Jen Hoogesteger
one love yoga
8:00am
Taryn Smith
pop up barre
8:00am
Rachel Klinge
stepography
8:00am
Arlene
ignite
8:00am
Maria Durcanin
ignite
8:00am
Kelly Lagarrigue
aqua yoga
8:00am
Dana Michelle
feel good + stretch
8:00am
STACY DEBRUYN
simply move
8:00am
Cindy MacDonald
tone™
8:00am
Dale Evans
sunrise yoga
8:00am
Dan Feil
combat club ($paid program$)
8:00am
Casey Armusewicz
foam roller & stretch
8:00am
Sandy Blumberg
bike & battle
8:00am
Kristen Fox
functional strength
8:00am
Amandeep Titus Barboza
latin fusion dance
8:00am
Emily Wilson
cycle strength
8:00am
Jacqui Carpenter
pilates sculpt
8:00am
Dana Kitchin
yoga fusion
8:00am
Matty Whitmore
cardio hoops
8:00am
Violet Alama, MS, CSCS, APCC
cycle lab
8:00am
Dorette Franks
pickleball liveball w/ frankie
8:00am
Josh Bernstein
bodypump
8:00am
Sam Joe
aqua fit intervals
8:00am
Claudia Ossa
fee based: pilates reformer class - intermediate
8:00am
Melinda Wiley
barbell strength
8:05am
HENGAMEH BASHAR
groupblast
8:05am
Christy Thompson
ignite
8:15am
Marjolein Park
cycle
8:15am
VERED RACHMAN
$small group | pilates reformer & more
8:30am
vinyasa yoga
8:30am
VERONICA CRUZ
gentle yoga
8:30am
Caroline Moreaux
battle 30
8:30am
Kristen Fox
bodycombat™
8:30am
DORINA KOHLER
perform & riide
8:30am
ANDRES NUNEZ
masters swim program
8:30am
Debbie Santos
fee based: fiit & furious
8:30am
Sierra Johnson
roll & release
8:30am
Jen Hoogesteger
$$ (level 1/2) pilates reformer fundamentals $37
8:30am
Charlene Lowe
pilates
8:30am
ASHLEY AKHAVAN
thursday ladies round robin open play
8:30am
Ryan Semmelmeyer
les mills sprint™
8:35am
Megan Cloe
cycle
8:45am
Aruti Patel
cardiobox blitz
8:45am
Imelda Fong
aquafit
8:45am
Christi Brown
open play
9:00am
pickleball drop-in
9:00am
morning pickleball open play courts 1 + 2 + 4 + 6
9:00am
fee based reformer pilates - align & energize w/ aly
9:00am
pickleball open play
9:00am
adult tennis clinic 3.0-3.5 ($55)
9:00am
Mike Redondo
gentle yoga
9:00am
Chey
group power
9:00am
Jenny Underwood
3.5 clinic advanced-intermediate (co-ed)
9:00am
Corey Cheng
bodypump™
9:00am
Oz Folb
ignite
9:00am
Amandeep Titus Barboza
aqua
9:00am
Cory Mularz
trx bootcamp
9:00am
Meg Bernholz
60 minute private lesson
9:00am
Jackson Cooney
boot camp
9:00am
Rachel Klinge
hiit
9:00am
Angella
aqua blast
9:00am
Aksana Danilava
challenge court
9:00am
Thomas White
glute camp
9:00am
CALI CHWA
cardio core + mobility
9:00am
ROBYN COHEN
$$ small group pilates reformer/tower *$35 class fee required
9:00am
Susan Sun
step and strength
9:00am
STACY DEBRUYN
les mills bodycombat™
9:00am
Sahba
pilates mat!
9:00am
Dan Feil
yoga sculpt with weights
9:00am
JILL LEONARD
cycle
9:00am
Sandy Blumberg
vinyasa yoga
9:00am
LYNN-MARIE MURPHY
lift strong ($paid program$)
9:00am
Crystal Hough
pilates power
9:00am
DORINDA WALRAVEN
rowing
9:00am
May Lee
the drop
9:00am
Neil Koehler
outdoor morning vinyasa yoga
9:00am
Asha Agrawal
total body hiit
9:00am
Robert Rose
bodystep™
9:00am
Dale Evans
fee based: pilates reformer $
9:00am
Natalia Oreshkina
beginning tennis clinic
9:00am
Pauline Hanson
power flow yoga
9:00am
Bonnie Johanson
barre strong
9:00am
Javier Alvarez
pop pilates
9:00am
Claudia Ossa
strength
9:05am
Stephanie
zumba
9:15am
MEHMAN MEHDIYEV
ultimate barre
9:15am
Kika Sales
grouppower
9:15am
Christy Thompson
stagesstudio or cycle
9:15am
Nikki Murray
ultimate recess
9:15am
Jacqui Carpenter
club barre
9:15am
Kiana Nutile
stagesstudio
9:15am
Dana Kitchin
pickleball open play levels 2-3.5
9:30am
aqua fit
9:30am
DIANE YEN
one love yoga
9:30am
Taryn Smith
qigong
9:30am
SEAN WOLF
tai chi
9:30am
Lori Sbarboro
masters swim
9:30am
SUSIE BLAKE
yoga flow
9:30am
Viki Diehl
bike bootcamp
9:30am
Laurie Koneski
hiit
9:30am
DORINA KOHLER
core control
9:30am
FRANCES SANGUINETTI
$$ intermediate (level 2/3) dynamic pilates reformer $37
9:30am
Charlene Lowe
ignite
9:30am
ASHLEY AKHAVAN
ignite
9:45am
Erica Marsh
barre fusion
9:45am
Leslie Jerge
zumba
9:45am
Priscila deSouza
$fee based small group | pilates reformer & more
10:00am
yoga fundamentals
10:00am
Chey
kickstart tennis
10:00am
Corey Cheng
gentle, yin, and restorative yoga
10:00am
LYNN-MARIE MURPHY
ignite
10:00am
Amandeep Titus Barboza
performance cycle
10:00am
Meg Bernholz
60 minute private lesson
10:00am
Jackson Cooney
cardio dance
10:00am
Vicky Efstathiou
cardio dance
10:00am
Karla Vega
glute camp
10:00am
Maria Durcanin
vinyasa yoga
10:00am
Asha Agrawal
yoga sculpt
10:00am
CALI CHWA
bodypump
10:00am
Marjolein Park
les mills bodypump™
10:00am
Sahba
alignment-based yoga
10:00am
Shiraz Eaton
pilates fit flow
10:00am
Naya Calmels
fit lab 3
10:00am
CHRISTIE WEBER
pilates mat
10:00am
MARIA MENSER
rowing
10:00am
May Lee
aqua fit
10:00am
LYNN GITLIN
live ball (3.0-3.5) intermediate
10:00am
Marco Casesa
lift
10:00am
Razia Iqbal
bodybalance™
10:00am
Dale Evans
fee based: pilates reformer $
10:00am
Natalia Oreshkina
ignite
10:00am
NANCY MIMMS
beginner flow
10:00am
Michelle Chant
cardio strength
10:00am
HELEN SAUNDERS