Scroll Down
20210121

Thursday

*Cancelled | *Substitute

grouppower
5:30am
Christy Thompson
masters swim
6:00am
Laszlo Perlaky
cycle
6:15am
LYNN TARDIF
masters swim - all lanes
6:15am
Patrick Talbott
performance cycle
6:15am
EDWARD LEE
power sculpt
6:30am
Pamela Light
h.i.i.t
7:00am
George Brumm
rise and ride
7:00am
Steven Garza
cycle
7:00am
Katie Marreel
sunrise yoga (club west gold members only)
7:00am
David Romero
cycle
7:00am
WINNIE SIU
les mills grit™ + hard core
7:05am
Brandy Rowden
cycle sculpt
7:15am
ALBERTO GIACOMELLI
color power ride
7:15am
LAURA BEHRENS
ignite | full body
7:15am
MAYRA ESCOBAR
ignite | full body
7:15am
EDWARD LEE
vinyasa yoga
7:30am
Stephani Falcone
body blast
7:30am
YVONNE SCHUGAR
cycle
7:30am
Courtney Smith
rock the ride
7:45am
Emily Thalin
performance cycle
7:45am
ANDRES NUNEZ
vinyasa flow
8:00am
Sabrina Zellis
simply move
8:00am
Jollene Berghoff
rhythm ride
8:00am
Flora Li
ignite
8:00am
Jana Rubenstein
vinyasa flow with sabrina
8:00am
adult clinic 2.5-3.0
8:00am
Dave Bull
bike & battle
8:00am
Kristen Fox
cycle
8:15am
Jacqui Carpenter
power sculpt
8:15am
Oz Folb
ignite | full body
8:15am
EDWARD LEE
vinyasa yoga
8:30am
June McGrew
group power
8:30am
Steven Garza
fluid yoga stretch
8:30am
Carol Argo
core and more
8:30am
TRACY MOORE
power yoga
8:30am
JOS BOLS
gentle yoga
8:30am
Caroline Moreaux
box blitz
8:45am
Ellen Stevens
rhythm ride
9:00am
Jana Rubenstein
les mills bodypump™ 45-min
9:00am
Flora Li
pop pilates
9:00am
Claudia Ossa
outdoor x
9:00am
Kiana Nutile
3.0 clinic (co-ed)
9:00am
GABRIEL GUTIERREZ
3.5 clinic (co-ed)
9:00am
Corey Cheng
adult clinic 3.0-3.5
9:00am
Dave Bull
challenge court
9:00am
Thomas White
hatha yoga
9:00am
Jennifer Newcomb
challenge court
9:00am
Thomas White
rhythm ride
9:05am
Oz Folb
open air ignite
9:30am
LAURA BEHRENS
groupblast
9:30am
Kiana Nutile
stretch
9:30am
LESLIE MCGRAW
bodypump
9:30am
Sharon Kennedy
bodypump
9:30am
Sam Joe
yoga
9:30am
TRACY MOORE
les mills bodypump™
9:45am
WINNIE SIU
off the barre
9:45am
Ellen Stevens
boot camp
10:00am
Julia Clapham
mixxedfit
10:00am
Javier Alvarez
glute camp
10:00am
Jana Rubenstein
bodypump
10:00am
Marjolein Park
tennis fit
10:00am
Dave Bull
performance cycle
10:00am
LESLIE FORD
club barre
10:30am
Jami Tautfest
les mills bodypump™
10:35am
KELLY ROSALES
mat pilates
10:45am
Karen Chappell
strength/hiit
10:45am
Stephani Falcone
aqua fit
10:45am
SUSIE BLAKE
hoola hoop cardio core
11:00am
NIECE PECENKA
yogilates
11:00am
Adrienne Robinson
zumba
11:00am
Alice Cangas
pilates mat
11:00am
DORINDA WALRAVEN
yoga flow
11:00am
MARK CORMIER
groov3
11:00am
Nupeir Garret
piyo
11:30am
Michele Heim
strength conditioning
11:45am
Laurie Koneski
pickleball drop-in indoor/outdoor
12:00pm
groupactive
12:00pm
Trisha Atkeson
beachfront yoga
12:00pm
David Romero
tennis fit
12:00pm
Kevin Frye
yoga flow
12:00pm
Yonit Roth
!zumba
12:00pm
ZULIYA KHAWAJA
barre above
12:00pm
Kirsten Johnson
full body fire w/ lauren stelmak
12:00pm
masters swim
12:30pm
Laura Burtch
mindful flow yoga
12:45pm
David Henry
new!! rock and row
1:30pm
DAVID COELHO
new! foam roller
3:00pm
Candice Kraus
bay club swim team - silver - lanes 5-8
3:45pm
Daria Belova
battle on the turf
4:00pm
Robert Rose
performance cycle
4:00pm
Meg Bernholz
ignite | full body
4:00pm
DAVID COELHO
yoga fundamentals
4:30pm
Jane McIntosh
new! fatburner cardio
4:30pm
AMY ROSSKOPF
cass class fitness-glute camp
4:30pm
Cassidy Thompson
hatha yoga flow (l1-2)
4:30pm
Renee Love
get wright hiit w/ paul wright
4:30pm
new! pure strength
5:00pm
ALBERTO GIACOMELLI
strength/hiit
5:00pm
Charli L Nesbitt
power yoga
5:00pm
Caroline Moreaux
bay club swim team - gold - lanes 5-8
5:00pm
Daria Belova
resolution ride with jeffrey and kirsten
5:00pm
Jeffrey Fong
hard core
5:00pm
Meg Bernholz
open air ignite
5:15pm
DEBBIE CHRISMAN
cycle
5:30pm
Samantha Reid
open air ignite
5:30pm
Megan Cloe
cycle
5:30pm
YVONNE SCHUGAR
boot camp
5:30pm
Julia Clapham
open air ignite with megan
5:30pm
cycle
5:30pm
WENDY CALVERT
tennis fit
5:30pm
Kevin Frye
new instructor! zumba
5:30pm
Antonio Villanueva
get wright hiit w/ paul wright
5:30pm
rock the ride
5:30pm
ANDRES NUNEZ
bodypump
5:45pm
Erica Marsh
tennis drop in play
6:00pm
road ride
6:00pm
Dave Radosevich
cycle
6:00pm
Janine Ahuja
masters swim
6:30pm
bombay jam
6:30pm
Tanvi Jhaveri
masters swim
6:30pm
Romina Caristo
lift (formally bodypump)
6:30pm
ANDRES NUNEZ
open air ignite
6:45pm
Neil Koehler
les mills bodypump™
6:45pm
AMY REICHANADTER
les mills bodypump™ 45-min
7:00pm
Dave Radosevich
3.0-3.5
7:00pm
Devon Berry
tennis fit
7:00pm
Daniel McClintic

WE WANT TO MEET YOU!


We’d like to invite you to visit a club so we can learn about what matters most to you and so you can discover what it’s like to be a part of our unique community. Fill in your information below and we’ll get in touch to schedule your visit.

All fields required unless otherwise noted.By providing your physical address, we can better tailor your Bay Club experience and make sure you enjoy all the amenities in the campus closest to you. Please note, we will not use your physical address for any direct mail or advertising purposes. Thank you!